Tidligere elever og jubilarer

Print

Kontakt til dine tidligere klassekammerater

Hvis du søger dine gamle klassekammerater, kan du måske finde en e-mail til en kontaktperson eller en hjemmesideadresse i tidslinjen nedenfor. Der er ingen garanti for, at adresserne er gyldige endnu. Vi holder dem kun ved lige i det omfang, der meddeles os ændringer (pr. e-mail).

Vil du selv på listen, kan du skrive en e-mail til os med angivelse af navn, e-mail og/eller hjemmeside.

Er du tidligere elev?
Vil du gerne samle din gamle klasse/årgang, så vil skolen gerne være behjælpelig med gamle klasselister og evenetuelt besøg på skolen ( i det omfang det er muligt).

Jubilæum og dimission
Har I som klasse/årgang 25 års, 40 års, 50, års, 60 års eller 65 års jubilæum, vil vi fra skolens side gerne invitere til dimission. En fra klassen/årgangen melder sig som kontaktperson ved at sende en e-mail til skolen.

Fra skolens side vil vi i det tidlige forår sende en indbydelse ud pr. mail til kontaktpersonen, som så sørger for at videreformidle invitationen ud til klassen/årgangen.

Kontaktpersonen melder antal deltagere, klasse og årgang tilbage til skolen i god tid forud for dimissionen.

Kontaktpersoner

Årgangene 2001-2006

2006 D William Agerlund Brooughton: WABR@kglteater.dk
2005 Y Mads Schroll: schroll@fdf.dk
2003 B Helle Høgild Nielsen: helle.hoegild@gmail.com
2001 T Kenneth Boll Jensen: kenneth@3t2001.dk http://www.3t2001.dk

Årgangene 1991-2000

2000 BX Ulrik Torp Svendsen: ulrik.torp@tdcadsl.dk
2000 T Suba Panneerselvam: srs@mth.dk
1999 B Tina H. Madsen: tinajur@hotmail.com
1996 X Niels Schermer: jydeniels@hotmail.com
1994 B Kirstine Folmann, Universitetsbiblioteket i Bergen, Griegakademiets Bibliotek, H.Sheteligs Plass 7, 5007 , Bergen, tlf. 55 58 69 65
1994 T Morten Søndergaard: morten.doctor@gmail.com
1994 X Søren H. Mortensen: soeren@soeren.dk, www.soeren.dk
1994 Y Mona Gundlach (f. Nielsen): gundlachmona@gmail.com
1994 Z Rasmus Friche: rasmus@friche.dk
1993 X Erik Korsvik Østergaard: erkq@nnit@com
1992 Z Kåre Pihlmann: info@forsvarsadvokat.info
1992 Y Jakob L. Jensen: jakob@linaa.net, www.linaa.net

1991 A Lone Calmar Bech: lonec72@yahoo.dk
1991 Ø Brian Grevsen: BrianG@mail1.stofanet.dk
1991 U Kenneth S. Pedersen: kenneth_skovly@hotmail.com
1991 Y Nikolaj Andersen: nan_HCK@yahoo.dk

1991 Z Marie Lousie Birch-Jensen (tidl. Ottosen): birch-jensen@hotmail.com

Årgangene 1981-1990

1990 Y Johnnie Andersen: johnnie.andersen@gmaail.com
1990 X Lene Nørgård Ramus: Vroldvej147@mail.dk

1989 Ø Jesper Kerff Nielsen: JN@montana.dk
1989 Z Annette Holst (Madsen): aholst@inact.dk
1989 Y Claus Henriksen: claus.henriksen@mbu.net
1989 B Betina Stahl Søvang (Hansen): bssovang@gmail.com, tlf. 22 51 09 74
1989 B Laila Kielsgaard (f. Nielsen): lkielsgaard@mail.dk
1988 A Jane Kirkeby (tidl. Madsen): janekg@mail.dk
1988 B Christian Bedmar: Saxon@live.dk; cbe@hjemas.dk
1988 U Tina Saaby (tidl. Madsen): tinasaaby@gmail.com
1988 X Søren Sønderby: soren@kt20.dk
1988 Y Mikael K. Jensen: mikael@teamscifi.dk, www.teamscifi.dk/Y-klassen.html
1986 Z Kristian Foldager: akatkf@akat.dk
1987 A Gitte Gormsen: ggo@kmd.dk, gitte.gormsen@gmail.com
1985 A Linda Slipko: linda-hansen@wanadoo.fr
1985 B Lene Danielsen: dahlberg@post.tele.dk
1985 X Keld Jersild Olsen: keld@jersildolsen.dk
1984 Y Bent Dalager: Bent.Dalager@email.dk, Facebookgruppen: Årgang84-HerningGym: www.facebook.com/p.php?i=830462147&k=XWEU5Z65V5YM5DGIUEV6RU
1984 Ø Knud Schøler: knud@familien-schoeler.dk

1984 C Lis Bareuther: lis@bareuther.dk & www.bareuther.dk/3c1984
1983 Z Michael Rosholm: mrosholm@econ.au.dk, www.econ.au.dk/vip_htm/mrosholm/3zhg.html
1983 X Kirsten Luke: kirsten-luke@hotmail.com
1983 Y Helle Kirsten Knudsen: Helle.knudsen@cgi.com
1983 Ø Anne Marie Søe Nørgaard (tidl: Andersen): visgaard@hkcpost.dk
1982 Ø Henrik Schultze: henrik_schultze@hotmail.com
1982 X Per Buus: per.buus@gmail.com
1982 Y Thomas Köhler: tk@rmig.com, Wolfwilerstrasse 1, CH-4629 Fulenbach
1982 A Anne-Marie Milling (f. Hansen): mie.milling@mail.dk
1981 Ø Dorte Lillelund Mortensen: dlm@dadlnet.dk
1981 C Henning Lauridsen: henninghede@webspeed.dk 
1981 A Flemming Andersen: flemse@hotmail.com

Årgangene 1971-1980

1980 Z Lisbeth Bønløkke Pedersen: LBPedersen@ofir.dk
1980 B Lotte Halse: Lhalse@post.tele.dk
1979 A Ulrik Dybro: ud@arkitema.dk, ud@dadlnet.dk
1979 X Kaj Grønbæk: kaj@gronbak.dk, www.gronbak.dk/3x/
1979 Y Bjarne Jensen: bsj@jensen.tdcadsl.dk, www.skovgaard-jensen.dk/gymnasiet
1979 Q Jette Bitzow Jørgensen: jette_bitzow@yahoo.dk
1978 A Britta G. Mørk: britt-torben@post.tele.dk, Østertorp 4, 7400 Herning
1978 X Ken Ottosen Kristensen: 00310662@mil.dk
1977 Y Lars Bundesen: bundesenlars@gmail.com
1975 U Elsebeth Stenager: elsebeth.stenager@rsyd.dk

1976 A Charlotte Ladegaard: cla@bang-olufsen.dk, tlf. 21721819

1976 A Anne-Lise Kristensen: ak@nn5.dk, tlf. 27261492

1976 V Inge Rørbæk: inge.roerbaek@mail.dk
1976 Y Jan Søndergaard: jan@post.hih.dk

1976 Z Helge Hoff: hof@thrane.com, tlf. 52 72 32 66
1975 C Jørn Iversen: joern.iversen@mail.dk, tlf. 26 12 44 57
1975 Ø Marie Nytoft: azbuka@post11.tele.dk
1975 X Jan Steffensen: jst@dfif.dk
1974 Z Ole Sikker Bisgaard: olebis@gmail.com, tlf. 51 94 58 40
1974 A Lone Astrup Sørensen: lone@granly.eu, tlf. 40 40 47 22
1973 mx Emil Jensen: emil.jensen@privat.dk
1973 mx Esben Høg: esben@math.aau.dk
1972 z Lone Elly Larsen: Hedemannsgade 15, 8000 Aarhus C, tlf. 72 20 15 71
1971 B Else Hjortbak: hjortbak@hjortbak.dk
1971 z Ingelise Lauritsen: mehemi@dadlnet.dk
1970 C Jørgen Jessen: JJ@ucholstebro.dk
1970 Z Birte Ambrosius: birte@ambrosius.dk, tlf. 98 54 68 03
1970 A Ellen Margrethe Balle Christensen: embc@km.dk
1970 A Ulla Brin:k ulla.brink@tiscali.fr
1970 A Anna Marie Kvols: kvolsdohn@get2net.dk

Årgangene før 1970

1969 B Inger Sløk: ingersloek@mail.dk
1969 A Inga-Lil Amini (tidligere Thiesen): ingalill.amini@gmail.com, tlf. 20 81 98 85
1969 Y Jørn Andersen: andersen@dadlnet.dk, tlf. 21634992
1968 Y Bente Pedersen: bente.fink@skolekom.dk
1968 Z Lennie Boesen: Lennie.Boesen@live.dk
1968 B Ole Daugaard: daugaard1968@gmail.com, tlf. 75 57 47 00 / 40 41 79 45
1967 X Karen Teglgaard Uldum, tlf. 45 86 78 39
1966 X,C Ingrid Rørbæk: ingridroerbaek@gmail.com, tlf. 46 32 88 18 / 40 87 88 18
1966 A  Birgitte Ullitz-Møller: bu@turbopost.dk
1966 B  Doris Thing Pedersen: doris@things.dk

1966 Y  Aase Johansen (Bliddal): aasejohansen@live.dk, tlf. 20 22 18 18
1965 A Kirsten Rahbek: kirsten@itopix.dk
1965 Y Mette Ørum: moer@hasseris-gym.dk
1964 X Jørgen B. Jepsen: boelogjepsen@mail.dk, tlf. 20 19 74 20
1964 Inger-Lise Kjeldsen, tlf. 48 18 13 06
1963 B Claus Christensen: Sydfrankrig@gmail.com
1963 X Martin Lauth Lauridsen, tlf. 45 86 78 39
1963 ma Per Byskov Futtrup: perb@futtrup.eu
1960 Egon Rosendal: e.rosendal@dadlnet.dk

1957 Torben Elming: itelming@mail.dk, tlf. 24 98 81 62
1956 Torben Sandager: torbensandager@gmail.com
1954 Lis Rosholm: lro@turbopost.dk, tlf. 97 37 24 12 / 21 73 01 38
1951 Anna Agerbo Pedersen: henninganna@mail.dk, www.bareuther.dk/student1951
1950 Hanne Følbæk: foelbaek@webspeed.dk, tlf. 38 34 29 07
1949 Elith Juul Møller: ejuulm@mail.dk, Skovmosevej 30, 2820 Gentofte, tlf. 39 65 80 21
1948 Inger Sahlholdt (nysproglig retning), tlf. 97 14 91 93